Şimdi Bağışçımız Olun

Destination Imagination
Bu bağış türü geçici olarak kapalıdır.

Destination Imagination

Akademik Projelerimize Destek

Destination Imagination (DI) nedir? 

DI’ın ana programı “sürece odaklı yaratıcı problem çözme” teorisine dayalıdır. Gençlere yaratıcılık, eleştirel düşünme, takım içinde çalışabilme, zamanı en iyi şekilde kullanma ve problem çözme becerileri kazandırmayı amaçlar. Her takımda 4-7 kişi ortalama 10 hafta tiyatro, mimari, doğaçlama, bilim veya teknik odaklı bir Takım Yarışması üzerinde çalışır ve bir çözüm hazırlar. Anlık Yarışmalar da takımlara hızlı düşünmeyi, karar vermeyi ve kararını uygulamayı öğretir. DI, gençlere hayatları boyunca kullanacakları becerileri, güvenli bir ortamda ve eğlenceli bir şekilde kazandırır.

22-25 Mayıs 2013 tarihlerinde, ABD'nin Tennesse Eyaleti’nde yapılan Destination Imagination Dünya Finalleri’ne katılan Darüşşafakalı “Daçka Warriors” takımı, ABD'nin 45 eyaleti, Kanada ve 13 ülkeden gelen 1.200'den fazla takım arasında Türkiye’yi ve okullarını başarıyla temsil ederek dünya sekizincisi oldu. Daçka Warriors, ilk 10’a girmenin büyük başarı kabul edildiği yarışmanın NBA stadyumunda yapılan kapanış töreninde hem Darüşşafaka’nın hem de ülkemizin adını dev ekrandan gösterebilmenin gururunu yaşadı.

Bilgi: Düzenli Bağış talimatı sadece kredi kartı ile verilebilmektedir. Banka kartı ile tek seferlik bağış yapılabilmektedir.

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme

 

Detaylı Bilgi İçin
+90 212 939 2800 #2475              bagis@darussafaka.org 
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?