Şimdi Bağışçımız Olun

Bayram Bağışı
.00

Vekaleten kurban kesimi yapılmamaktadır.

Önerilen bağış tutarı 5.000 TL'dir; ancak dilediğiniz tutarda bağış yapabilirsiniz.

BKM3D Secure

Bu ödeme işlemi, kredi kartı ile 3D-Secure ⇣ güvenlik sistemini kullanarak gerçekleşecektir.

Devam Edin

BKM Express Bu ödeme şeklini seçip formu tamamladığınızda www.bkmexpress.com.tr sayfasına yönlendirileceksiniz. BKM Express sitesine üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapabilir ya da yeni bir kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. İşleminizi tamamladıktan sonra otomatik olarak Darüşşafaka.org sitesine döneceksiniz.

BKM Express ile Devam Edin

Vergi Muafiyeti

Gelir Vergisi Kanununun 89. maddesinin birinci fıkrasının 4.bendine göre kamu yararına çalışan dernekler ve Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınan vakıflara yıllık toplamı beyan edilecek gelirin % 5'ini (kalkınmada öncelikli yöreler için % 10'unu) aşmamak üzere, makbuz karşılığında yapılan bağış ve yardımlar.

Kurumlar Vergisi Kanunun 10/1-c maddesine göre Genel ve özel bütçeli kamu idarelerine, il özel idarelerine, belediyelere ve köylere, Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınan vakıflara ve kamu yararına çalışan dernekler ile bilimsel araştırma ve geliştirme faaliyetinde bulunan kurum ve kuruluşlara makbuz karşılığında yapılan bağış ve yardımların toplamının o yıla ait kurum kazancının % 5'ine kadar olan kısmı.

Bayram Bağışı

Bayram Bağışı

Kurban Bayramı bağışlarınız Darüşşafaka'ya

Kurban Bayramı bağışlarınız, öğrencilerimizin başta eğitim olmak üzere temel ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılmakta ve kurban kesimi yapılmamaktadır. Öğrencilerimizin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için kullanacağımız Kurban Bayramı bağışı için bu sene önerdiğimiz tutar 5.000 TL'dir. Ancak dilediğiniz tutarda yapacağınız her bağış bizim için çok kıymetlidir.

Siz de Darüşşafaka'ya Kurban Bayramı bağışı yapın, annesi ya da babası hayatta olmayan öğrencilerimizin nitelikli eğitimle geleceğe hazırlanmasına destek olun!

Vekaleten kesimli kurban bağışı kabul edemiyoruz.

Öğrencilerimizin et ihtiyacını, siz değerli bağışçılarımızın yıl boyu yaptığı adak bağışlarıyla karşıladığımız için Cemiyetimiz, Kurban Bayramı’nda vekaleten kesimli kurban bağışı kabul edememektedir. Buna karşın Kurban Bayramı vesilesiyle Darüşşafaka’nın "Eğitimde Fırsat Eşitliği" misyonuna destek olmak isteyen hayırseverler, bayram bağışını Darüşşafaka'ya yapabilirler.

1863 yılından bu yana Darüşşafaka Cemiyeti olarak; “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonumuzla babası ya da annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklarımıza 5. sınıftan başlayıp liseden mezun oluncaya kadar sekiz yıl süresince tam burslu, yatılı, kolej seviyesinde eğitim olanağı tanıyoruz.

Üniversite eğitimlerinde de burs desteğimizi sürdürerek, bir çocuğumuzun eğitim hayatını 12 yıl boyunca destekliyoruz. Tıpkı bir ebeveyn gibi…

Kurban Bayramı bağışlarınızla öğrencilerimizin ve ülkemizin geleceğini aydınlatıyoruz!

“Bir çocuk için en büyük hediye annesi ve babasıdır. Annesini ya da babasını kaybetmiş bir çocuk içinse Darüşşafaka’dır,” diyor bir velimiz. İşte Darüşşafaka olarak 160 yıldır hayata büyük bir kayıpla başlayan çocuklarımızın yolunu eğitimle açarak hem onların hem de ülkemizin geleceğini aydınlatıyoruz. Bunu da 160 yıldır hayırsever halkımızın bağışlarıyla gerçekleştiriyoruz. Bu Kurban Bayramı'nda da yapacağınız bağışlar okulumuzda eğitim ve öğretim gören öğrencilerimizin başta eğitim olmak üzere tüm giderlerinin karşılanmasında kullanılacaktır.

1.000’e yakın öğrencimiz desteğinizle okuyor

Bugün ülkemizin 70 ilinden sınavla belirlediğimiz, 1.000’e yakın babası ya da annesi hayatta olmayan çocuğumuza sizlerin desteğiyle hem şefkatli bir yuva hem de çağın en ileri eğitim fırsatını sunuyoruz.

Siz de bu Kurban Bayramı’nda az çok demeden yapacağınız bayram bağışlarınızla öğrencilerimizin yanında olabilirsiniz

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme

Detaylı Bilgi İçin

+90 212  939 2800 - 2494             bagis@darussafaka.org 
+90 212  939 2800 - 2164   

Yıl boyu siz değerli bağışçılarımızın yaptığı adak bağışları ile öğrencilerimizin beslenmeleri için kullanılan et ihtiyacı fazlasıyla karşılanabilmektedir. Bu nedenle Cemiyetimiz Kurban Bayramı’nda kurban kesim gereklerinin yerine getirilemeyeceği düşüncesiyle vekaleten kesimli kurban bağışı kabul etmemektedir. Bununla birlikte annesi ya da babası hayatta olmayan öğrencilerimizin eğitimine destek için Kurban Bayramı bağışınızı yapabilirsiniz.
Yapacağınız bağışlar, her zaman olduğu gibi “7 gün 24 saat” yaşamlarını Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda sürdüren öğrencilerimizin başta eğitim olmak üzere beslenme, barınma, sağlık, kıyafet ve diğer giderlerine harcanacaktır.
www.darussafaka.org sayfamızdaki “BAĞIŞ YAP” sekmesinden “Kurban Bayram Bağışı” kutucuğunu seçerek kredi kartınızla veya banka kartınızla tek seferlik bağış yapabilirsiniz.
Bankanızın internet şubesindeki ÖDEMELER-BAĞIŞ menüsünden Darüşşafaka Cemiyeti’ni seçerek masraf ödemeden bağış yapabilirsiniz. (Sadece Bağış Menüsü olan bankalar için geçerlidir.) Bağış menüsü olan bankalara ulaşmak için internet bankacılığı BAĞIŞ tıklayınız.
Garanti BBVA, Kuveyt Türk, Odeabank, QNB Finansbank, TEB, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank ve Yapı Kredi mobil bankacılık uygulamalarındaki “BAĞIŞ” menüsünden Darüşşafaka’yı seçerek bağış yapabilirsiniz.
Tüm şubelerden 1863 numaralı hesaba bağış yapabilirsiniz.
www.darussafaka.org sayfamızdaki BAĞIŞ YAP sekmesinden Bayram Bağışı kutucuğunu seçerek kredi kartınızla veya diğer ödeme yöntemleriyle bağış yapabilirsiniz. Uluslararası para transferi yapmak için döviz cinsi hesap numaralarımıza ulaşabilirsiniz.
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?