Fizik Tedavi Merkezi

Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Darüşşafaka Cemiyeti’nin eğitimde fırsat eşitliği misyonuna destek veren rezidans bağışçılarına en iyi koşullarda tedavi olanağı yaratmak amacıyla 2005 yılında kurduğu Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, ihtiyaç sahiplerine en ileri teknolojiyle tedavi olanağını sunuyor.

Uzman kadro

Uzman kadrosuyla rezidans bağışçılarının yanı sıra ihtiyaç sahibi herkese hizmet veren Merkez, sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı fizik tedavi ve rehabilitasyon klinikleri arasında yer alıyor. Randevu sistemiyle çalışan ve günde ortalama 100 kişiyi kabul edebilen Merkez’den, rezidans bağışçıları ihtiyaç duydukları her an ücretsiz yararlanabiliyor.

Merkezde; spinal kord yaralanmaları, kafa travmaları, stroke (inme), post-polio sendromu, MS (multipl skleroz), diğer nörolojik, romatolojik tedaviler, ameliyat öncesi ve sonrası tüm ortopedik rehabilitasyonlar ile spor rehabilitasyonları, uzman hekimler ve fizyoterapistler tarafından tedavi ediliyor. Merkez, ender bulunan cihaz donanımıyla fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında başarılı tedaviler gerçekleştiriyor.

En yeni teknolojik altyapı

Merkezde; spinal kord (omurilik hasarı) bağlı gelişen felçli hastaların tedavisinde “Lokomat” cihazı kullanılıyor. Böylelikle felçli, yürüme problemli hastalar ile denge ve koordinasyon problemli hastaların yeniden yürümeyi öğrenmeleri sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra kas ve eklem sistemlerine ağrısız çözüm olarak Hidroterapi bölümünde Elektro Kombine Banyo, Kelebek Banyo, Dört Hücre Banyo ve hidro masaj özellikli  “ARJO Axona” tedavi havuzu da ihtiyaç sahiplerinin tedavisinde kullanılıyor.

Onlarca hastaya yeni bir hayat armağan etti

Merkezde; Türk sanat müziği sanatçısı Müzeyyen Senar’ın, trafik kazası neticesinde ağır yaralanan Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi takımlarından Ceyhan Belediyesi sporcusu Seda Tekindağ’ın ve uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yararlanan sanatçı İbrahim Tatlıses’in de tedavisi yapıldı.

Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Web Sitesi
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?