Darüşşafaka’nın rekortmen koşucuları buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Vodafone İstanbul Maratonu’nda Darüşşafaka Cemiyeti için koşan ve rekor getiren bir bağış kampanyasına imza atan Darüşşafaka koşucuları, 4 Aralık’ta Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda düzenlenen makarna partisi ve madalya töreninde bir araya geldi.

Darüşşafaka Cemiyeti, rekortmen koşucuları için her yıl olduğu gibi bu yıl da makarna partisi ve madalya töreni düzenledi. Sunuculuğunu Doğan Akdoğan’ın yaptığı 200’ün üzerinde kurumsal ve bireysel koşucuya madalyaları takdim edildi. 

Darüşşafaka Öğrencileri

Koşucular, tören boyunca Doğa Konakoğlu’nun müzikleri ve BBC Catering’in sponsorluğunda verilen makarna partisiyle gelecek seneki koşu için şimdiden enerji topladı. Törene Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ'82),  Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Süsler (DŞ'75), Sayman Üye Cem Şipal (DŞ'82), Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Demirci (DŞ'71), Prof. Dr. Esra Ekmekçi, Zeynep Necipoğlu, Serpil Tunçer (DŞ'79) ve Cemre Karaoğlan (DŞ'2012), Genel Sekreteri Senem Başyurt, Hukuk Başmüşaviri İnci Ercan; TAV, Akbank, Ray Sigorta, Sabancı Holding, Akenerji, Citibank, Kibar Holding, Somerset, Danimarka Konsolosluğu Çalışanları, Bireysel Koşucular, Koşu Takımları ve Darüşşafaka Koşu Takımı öğrencileri katıldı.

Birlikte neler başardık?

Darüşşafaka’ya bu yıl başlayan 122 öğrencinin 1 yıllık eğitim ihtiyacına destek sağlamak amacıyla 800.000 TL hedefle başlanan kampanya sürecinde daha sonra, koşucuların ve bağışçıların yoğun desteği sayesinde nihai hedef, 2.111.863 TL olarak yenilendi. Kampanyanın bitiş tarihi olan 18 Kasım’a kadar 1.000’e yakın koşucunun çabalarıyla bu hedef de aşılarak 2.167.795 TL bağış elde edildi ve 14.000’ni aşan bağışçı sayısına ulaşıldı.

Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ'82)
Beşir Özmen (DŞ’74), tüm rekorları geride bıraktı

Darüşşafakalı Beşir Özmen, Darüşşafaka Cemiyeti’nin “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” kampanyası için tam 137 bağışçıdan 248.650 TL topladı. Özmen topladığı bu bağış rakamıyla Darüşşafaka için En Çok Bağış Toplayan Bireysel Koşucu, 41. İstanbul Maratonu’nda En Fazla Bağış Toplayan Bireysel Koşucu ve 12 yıllık “İyilik Koşusu” tarihinde En Çok Bağış Toplayan Bireysel Koşucu rekorlarının sahibi oldu.

Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ'82), Beşir Özmen (DŞ'74), Doğan Akdoğan

Adım adım ve İyilik Peşinde Koş platformları sayesinde “Yardımseverlik Koşusu” haline gelen İstanbul Maratonu’nda 2015 yılından bu yana Darüşşafaka için koşan Özmen, bugüne kadar sadece kampanya açarak Darüşşafaka’ya yaklaşık 400 Bin TL kaynak sağladı.

İşte Darüşşafaka’nın İlk Üçleri
En çok tutarda bağış toplayan ilk 3 bireysel koşucu

 1. Beşir Özmen (Hem Darüşşafaka hem Adım Adım Rekortmeni)
 2. Kıvılcım Pınar Kocabıyık
 3. Dr. Mithat Erenus
En çok kişiden bağış toplayan ilk 3 bireysel koşucu

 1. Dr. Mithat Erenus
 2. Celal Cündoğlu
 3. Kıvılcım Pınar Kocabıyık
En çok tutarda bağış toplayan ilk 3 kurumsal takım

 1. Ray Sigorta- Koray Erdoğan
 2. Akbank Redrunners- Irmak Şendil
 3. TAV Havalimanları- Hakan Öker
En çok kişiden bağış toplayan ilk 3 kurumsal takım

 1. Akbank Redrunners- Irmak Şendil
 2. Bekaert- Mesut Akkoç
 3. Sabancı Koşmaya Değer- Cenk Alper
En çok tutarda bağış toplayan ilk 3 koşu takımı

 1. Darüşşafaka - Darüşşafaka Öğrencileri
 2. Limak - Ebru Özdemir
 3. Koşa koşa geliyoruz - Süleyman Morbel
En çok kişiden bağış toplayan ilk 3 koşu takımı
 1. Darüşşafaka- Darüşşafaka Öğrencileri
 2. Bekaert- Mesut Akkoç
 3. Florya Çaylaklar- Behal Delibaş

Sıralamada dereceye giren koşuculara madalyaları Darüşşafaka YK Başkanı M.Tayfun Öktem (DŞ'82) tarafından takdim edildi. Hikayeleriyle ilham veren koşuculara "Özel Kategoriler" adı altında madalyaları Darüşşafaka YK Üyesi Zeynep Necipoğlu ve Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Senem Başyurt tarafından verildi.

Tören boyunca madalya kazanan kişiler için çalınan müziklere Darüşşafaka Cemiyeti Resmi Spotify hesabı üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Maraton nasıl geçti?
Doğan Akdoğan

“Söz Konusu Eğitimse, Yardıma Koşarız” diyerek adımlarını Darüşşafakalı öğrenciler için atan 1.000’e yakın koşucu, 21 Ekim- 18 Kasım tarihleri arasında yürüttükleri kampanyalarla bu yıl birden çok rekora imza attı.

Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ'82)

Eylül ayında Darüşşafaka’da eğitim hayatlarına başlayan 122 öğrencinin eğitimini desteklemek amacıyla kampanyalarını yürüten koşucular, 14 binin üzerindeki destekçiden 2,1 milyon TL’nin üzerinde bağışla, 12 yılın rekorunu kırarak, maraton tarihinde bir STK için toplanan en yüksek bağış tutarına ulaştı.

Tüm Haberlere Göz Atın