Kulüp Çalışmaları - Kampüste Yaşam

Darüşşafaka, Türkiye’nin farklı illerinden gelen, yaşları 10 ile 19 arasında değişen öğrencileri için hem bir okul hem de bir yuva…

Darüşşafakalılar, 7 gün 24 saatlerini geçirdikleri Darüşşafaka’da yalnızca iyi bir eğitim almakla kalmıyor, aynı zamanda sosyal ve kültürel becerilerini de geliştirerek, ileride bulundukları çevrelerde, Türkiye’de ve yurt dışında lider konumuna yükselmelerini sağlayacak vasıfları kazanarak yetişiyor.

Okulun kapısından içeri girdikleri andan itibaren öğretmenleri tarafından ilgi alanlarına göre farklı kulüp çalışmalarına yönlendirilen Darüşşafakalı öğrenciler, akademik çalışmalarının yanı sıra, ilgi ve becerileri doğrultusunda yoğun olarak sosyal kulüp faaliyetlerine de katılıyor.

Darüşşafaka'da neler var?

Darüşşafaka’da, öğrencilerin spor, sanat, kültür ve bilim alanlarında ilgi ve becerilerini keşfetmeleri için 50'den fazla farklı kulüp çalışması sunuluyor.

Robot ve Mekatronik, Astronomi, Model Birleşmiş Milletler, Destination & Imagination, İnovasyon, Patchwork, Model Uçak ve Havacılık, Kitap Yazıyorum, Girişimcilik, Eşli Danslar, Pop Orkestra, Ritim-Perküsyon, Simyadan Kimya ve İnternet Gazeteciliği Kulübü bunlardan sadece birkaçı...

Kulüp çalışmaları hakkında detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?