Şimdi Bağışçımız Olun

Fitre ve Zekât
.00

3D Secure Bu ödeme işlemi, 3D-Secure ⇣ güvenlik sistemini kullanarak gerçekleşecektir.

Devam Edin

BKM Express Bu ödeme şeklini seçip formu tamamladığınızda www.bkmexpress.com.tr sayfasına yönlendirileceksiniz. BKM Express sitesine üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapabilir ya da yeni bir kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. İşleminizi tamamladıktan sonra otomatik olarak Darüşşafaka.org sitesine döneceksiniz.

BKM Express ile Devam Edin

Vergi Muafiyeti

Gelir Vergisi Kanununun 89. maddesinin birinci fıkrasının 4.bendine göre kamu yararına çalışan dernekler ve Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınan vakıflara yıllık toplamı beyan edilecek gelirin % 5'ini (kalkınmada öncelikli yöreler için % 10'unu) aşmamak üzere, makbuz karşılığında yapılan bağış ve yardımlar.

Kurumlar Vergisi Kanunun 10/1-c maddesine göre Genel ve özel bütçeli kamu idarelerine, il özel idarelerine, belediyelere ve köylere, Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınan vakıflara ve kamu yararına çalışan dernekler ile bilimsel araştırma ve geliştirme faaliyetinde bulunan kurum ve kuruluşlara makbuz karşılığında yapılan bağış ve yardımların toplamının o yıla ait kurum kazancının % 5'ine kadar olan kısmı.

Fitre ve Zekât

Genel Bağışlar

Fitre, zekât ve fidye bağışlarınız Darüşşafaka’ya

Cemiyetimiz, fitre, zekat ve fidye niyetiyle yaptığınız bağışları, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını (eğitim, beslenme, barınma, kıyafet, sağlık) karşılamak için kullanılıyor.

Fitre ve Zekatınız Darüşşafakalı öğrencilere gelecek olsun!
Fitre ve Zekatınız Darüşşafakalı öğrencilere gelecek olsun!

Siz de bu Ramazan ayında yapacağınız fitre ve zekat bağışlarınızla anneleri ya da babaları yanlarında olamasa da çocuklarımızın iyi bir gelecekleri olmasına destek olabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın zekatın kimlere verileceğine ilişkin açıklaması

Zekât, kendilerine zekat verilmesi caiz olan kimselere doğrudan teslim edilebileceği gibi, aracı vasıtası ile de ulaştırılabilir. Bu aracının birey olması ile kurum olması arasında fark yoktur. Buna göre bir sivil toplum kuruluşu, toplayacağı zekâtları Kur'an'da belirlenen yerlere/fakir ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorsa aracı konumunda olan bu kuruluşlara zekât emanet edilebilir. (Açıklamayı buradan okuyabilirsiniz)

"Fitre ve Zekatımı Darüşşafakalı öğrencilere bağışladım."
"Fitre ve Zekatımı Darüşşafakalı öğrencilere bağışladım."

 

Bilgi: Düzenli Bağış talimatı sadece kredi kartı ile verilebilmektedir. Banka kartı ile tek seferlik bağış yapılabilmektedir.

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme

Detaylı Bilgi İçin

+90 212 939 2800               bagis@darussafaka.org 
Halk arasında fitre diye bilinen fıtır sadakası (sadaka-i fıtır); insan olarak yaratılmanın ve Ramazan orucunu tutup bayrama ulaşmanın bir şükrü olarak; dinen zengin olup Ramazan ayının sonuna yetişen müslümanın, belirli kimselere vermesi vacip olan bir sadakadır.
Fıtır sadakasının vacip olma zamanı Ramazan Bayramı'nın birinci günü olmakla birlikte, bayramdan önce de verilebilir. Hatta bu daha faziletlidir. Bununla birlikte, bayram günü veya daha sonra da verilebilir. Ancak, bayram namazından önce verilmesi müstehap kabul edilmiştir.
Fidye, bir kimseyi bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtarmak için ödenen bedel demektir. Dinî bir terim olarak ise, oruç ibadetinin eda edilememesi sebebiyle veya hac ibadetinin edası sırasında işlenen birtakım kusurların giderilmesi için ödenen maddi bedeli ifade eder. Bir fidye, bir kişiyi bir gün doyuracak yiyecek miktarı veya bunun ücretidir. Bu da “sadaka-i fıtır (fitre)” ile aynı miktarı ifade eder. Bu, fidyenin asgari ölçüsüdür. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2020 yılı için bir günlük fidye miktarı 27 TL olarak belirlenmiştir.
Ramazan ayı içinde verilir.
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre ise bu yıl fitre/fidye tutarı günlük 27 TL olarak belirlenmiştir. Siz de oruç tutamadığınız her gün için Darüşşafakalı çocukların eğitimine bağış yapabilirsiniz. 1 günlük fitre/fidye bedeli 27 TL, 30 gün 810 TL'dir.
ONLINE BAĞIŞ Bu sayfadaki ONLINE BAĞIŞ menümüzü kullanarak kredi kartınızla aylık düzenli veya tek seferlik bağış yapabilirsiniz. Dilerseniz tek seferlik bağışı, banka kartınızla da yapabilirsiniz.
Akbank, Albaraka Türk, Denizbank, Garanti BBVA Bankası, Halk Bankası, ICBC Turkey, ING Bank, Kuveyt Türk, Odeabank, QNB Finansbank, Şekerbank, TEB, Türkiye Finans, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi ve Ziraat Bankası internet bankacılığı BAĞIŞ menülerinden bağış yapabilirsiniz.
Garanti Bankası, Kuveyt Türk, Odeabank, QNB Finansbank, TEB, Vakıfbank ve Yapı Kredi mobil bankacılık uygulamalarındaki BAĞIŞ menüsünden Darüşşafaka’yı seçerek bağış yapabilirsiniz.
Banka bağış bilgilerimize web sitemizden ulaşabilir, hesabınızdan alıcısı Darüşşafaka Cemiyeti olacak şekilde otomatik (düzenli) ödeme talimatı verebilir veya tek seferlik bağışta bulunabilirsiniz. Hesap Numaralarımız için: Hesap Numaralarımız için tıklayınız
Tüm şubelerden 1863 numaralı hesaba bağış yapabilirsiniz.
Yurt dışında yaşayan ve fitre ve zekat bağışlarını yabancı bir bankanın kredi kartıyla gerçekleştirmek isteyen destekçilerimiz globalgiving.org sitesinde yer alan bağış sayfamızdan bu arzularını sorunsuzca gerçekleştirebilirler. Uluslararası para transferi yapmak için döviz cinsi hesap numaralarımıza ulaşabilirsiniz.
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?