Şimdi Bağışçımız Olun

Kurban Bayramı Bağışı

Vekaleten Kurban Kesimi Yapılmamaktadır

.00

3D Secure Bu ödeme işlemi, 3D-Secure ⇣ güvenlik sistemini kullanarak gerçekleşecektir.

Devam Edin

BKM Express Bu ödeme şeklini seçip formu tamamladığınızda www.bkmexpress.com.tr sayfasına yönlendirileceksiniz. BKM Express sitesine üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapabilir ya da yeni bir kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. İşleminizi tamamladıktan sonra otomatik olarak Darüşşafaka.org sitesine döneceksiniz.

BKM Express ile Devam Edin

Vergi Muafiyeti

Gelir Vergisi Kanununun 89. maddesinin birinci fıkrasının 4.bendine göre kamu yararına çalışan dernekler ve Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınan vakıflara yıllık toplamı beyan edilecek gelirin % 5'ini (kalkınmada öncelikli yöreler için % 10'unu) aşmamak üzere, makbuz karşılığında yapılan bağış ve yardımlar.

Kurumlar Vergisi Kanunun 10/1-c maddesine göre Genel ve özel bütçeli kamu idarelerine, il özel idarelerine, belediyelere ve köylere, Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınan vakıflara ve kamu yararına çalışan dernekler ile bilimsel araştırma ve geliştirme faaliyetinde bulunan kurum ve kuruluşlara makbuz karşılığında yapılan bağış ve yardımların toplamının o yıla ait kurum kazancının % 5'ine kadar olan kısmı.

Kurban Bayramı Bağışı

Genel Bağışlar

Kurban Bayramı bağışlarınız Darüşşafaka'ya

Kurban Bayramı bağışlarınız, öğrencilerimizin başta eğitim olmak üzere temel ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılmakta ve kurban kesimi yapılmamaktadır. Bu bayram Darüşşafaka'ya kurban bayramı bağışınızı yapın, annesi ya da babası hayatta olmayan öğrencilerimizin nitelikli eğitimle geleceğe hazırlanmasına destek olun!

Vekaleten kesimli kurban bağışı kabul edemiyoruz 

Darüşşafaka’ya bayram bağışı yapın, Efe'nin eğitimine destek olun!
Darüşşafaka’ya Kurban Bayramı bağışı yapın, Efe'nin eğitimine destek olun! 

Öğrencilerimizin et ihtiyacını, siz değerli bağışçılarımızın yıl boyu yaptığı adak bağışlarıyla karşıladığımız için Cemiyetimiz, Kurban Bayramı’nda vekaleten kesimli kurban bağışı kabul edememektedir. Buna karşın Kurban Bayramı vesilesiyle Darüşşafaka’nın "eğitimde fırsat eşitliği" misyonuna destek olmak isteyen hayırseverler, Kurban Bayramı bağışını Darüşşafaka'ya yapabilirler.

Darüşşafaka’ya bayram bağışı yapın,Irmak'ın eğitimine destek olun! 
Darüşşafaka’ya Kurban Bayramı bağışı yapın,Irmak'ın eğitimine destek olun!

1863 yılında bu yana Darüşşafaka Cemiyeti olarak “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla babası ya da annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli çocuklarımıza ortaokuldan lise mezuniyetine kadar sekiz yıl boyunca tam burslu, yatılı, kolej seviyesinde eğitim olanağı tanıyoruz.

Üniversite eğitimleri boyunca da burs desteğimizi sürdürerek, 12 yıl boyunca bir çocuğumuzun eğitim hayatını destekliyoruz. Tıpkı bir ebeveyn gibi…

Darüşşafaka’ya bayram bağışı yapın, Ömer’in eğitimine destek olun!
Darüşşafaka’ya Kurban Bayramı bağışı yapın, Ömer’in eğitimine destek olun!


Kurban Bayramı bağışlarınızla öğrencilerimizin ve ülkemizin geleceğini aydınlatıyoruz. “Bir çocuk için en büyük hediye annesi ve babasıdır. Annesini ya da babasını kaybetmiş bir çocuk içinse Darüşşafaka’dır,” diyor bir velimiz. İşte Darüşşafaka olarak 157 yıldır hayata büyük bir kayıpla başlayan çocuklarımızın yolunu eğitimle açarak hem onların hem de ülkemizin geleceğini aydınlatıyoruz. Bunu da 157 yıldır hayırsever halkımızın bağışlarıyla gerçekleştiriyoruz. Bu Kurban Bayramı'nda da yapacağınız bağışlarla okulumuzda eğitim ve öğretim gören 934 öğrencimizin en az 480’inin 1 yıllık tüm giderlerin elde etmeyi hedefliyoruz.

71 ilimizden 934 öğrencimiz desteğinizle okuyor

Darüşşafaka’ya bayram bağışı yapın, Batuhan'ın eğitimine destek olun!
Darüşşafaka’ya Kurban Bayramı bağışı yapın, Batuhan'ın eğitimine destek olun! 

Bugün ülkemizin 71 ilinden sınavla seçilmiş, 934 babası ya da annesi vefat etmiş çocuğumuza hem şefkatli bir yuva hem de çağın en ileri eğitim fırsatını sizlerin desteğiyle sunuyoruz.
 
Siz de bu Kurban Bayramı’nda az çok demeden yapacağınız bayram bağışlarınızla öğrencilerimizin yanında olabilirsiniz.

Kurban Bayram bağışı için bu sene önerdiğimiz tutar 1.000 TL'dir. Ancak dilediğiniz tutarda yapacağınız her bağış bizim için çok kıymetlidir.

Darüşşafaka’ya Kurban Bayramı yapmak neden önemli?

Darüşşafaka’ya bayram bağışı yapın, Ece'nin eğitimine destek olun!
Darüşşafaka’ya Kurban Bayramı bağışı yapın, Ece'nin eğitimine destek olun! 

Kurban Bayramı bağışınız başta öğrencilerimizin eğitim giderleri olmak üzere diğer ihtiyaçlarının (beslenme, barınma, sağlık, kıyafet, cep harçlığı, sosyal ve kültürel aktiviteler vs.) karşılanması için kullanılacak.

Yaptığınız Kurban Bayramı bağışı, öğrencilerimiz için kaleme, kitaba, deftere, silgiye, çantaya, kıyafete, harçlığa, ailesine kavuşturacak uçak biletine, sınıfını, yatakhanesini, yemekhanesini aydınlatan, ısıtan enerjiye, barınmaya, öğretmenin maaşına, kültürel ve sosyal aktivitelere dönüşecek.

Detaylı Bilgi İçin

+90 212 939 2800               bagis@darussafaka.org 
 
 
 
 
Yıl boyu siz değerli bağışçılarımızın yaptığı adak bağışları ile öğrencilerimizin beslenmeleri için kullanılan et ihtiyacı fazlasıyla karşılanabilmektedir. Bu nedenle Cemiyetimiz Kurban Bayramı’nda kurban kesim gereklerinin yerine getirilemeyeceği düşüncesiyle vekaleten kesimli kurban bağışı kabul etmemektedir. Bununla birlikte annesi ya da babası hayatta olmayan öğrencilerimizin eğitimine destek için Kurban Bayramı bağışınızı Darüşşafaka'ya yapabilirsiniz.
Yapacağınız bağışlar, her zaman olduğu gibi “7 gün 24 saat” yaşamlarını Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda sürdüren öğrencilerimizin başta eğitim olmak üzere beslenme, barınma, sağlık, kıyafet ve diğer giderlerine harcanacaktır.
www.darussafaka.org Sayfamızdaki BAĞIŞ YAP sekmesinden Bayram Bağışı kutucuğunu seçerek kredi kartınızla veya banka kartınızla tek seferlik bağış yapabilirsiniz. 
Bankanızın internet şubesindeki ÖDEMELER-BAĞIŞ menüsünden Darüşşafaka Cemiyeti’ni seçerek masraf ödemeden bağış yapabilirsiniz. (Sadece Bağış Menüsü olan bankalar için geçerlidir.) Bağış menüsü olan bankalara ulaşmak için: internet bankacılığı BAĞIŞ tıklayınız
Garanti BBVA, Kuveyt Türk, Odeabank, QNB Finansbank, TEB, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank ve Yapı Kredi mobil bankacılık uygulamalarındaki BAĞIŞ menüsünden Darüşşafaka’yı seçerek bağış yapabilirsiniz.
Hesap numaralarımıza www.darussafaka.org adresinden "Bağış Kanalları" sekmesinden ulaşabilir, hesabınızdan alıcı adı ‘Darüşşafaka Cemiyeti’ olacak şekilde otomatik bağışta bulunabilirsiniz. Hesap Numaralarımız için: Hesap Numaralarımız için tıklayınız
Tüm şubelerden 1863 numaralı hesaba bağış yapabilirsiniz.
www.darussafaka.org sayfamızdaki BAĞIŞ YAP sekmesinden Bayram Bağışı kutucuğunu seçerek kredi kartınızla veya diğer ödeme yöntemleriyle bağış yapabilirsiniz. Uluslararası para transferi yapmak için döviz cinsi hesap numaralarımıza ulaşabilirsiniz.
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?